Chińczyk – gra dla młodszych i starszych

top feature image

Chińczyk – gra dla młodszych i starszych

Coraz więcej osób uwielbia grać w różne planszówki. Gier jest bardzo dużo i można wybierać spośród różnych tematyk. Są jednak gry, które znane są od wielu lat i nie tracą popularności. Jedną z takich gier jest chińczyk. Dlaczego warto wybrać tę grę? Jak się w nią gra?

Chińczyk – gra, która wciąga

Gry są świetną alternatywą dla osób, które chcą ciekawie spędzić czas. Zamiast siedzenia przed telewizorem lub patrzenia w telefon można pograć z całą rodziną. Jest to też znakomita zabawa, gdy przyjdą znajomi. Można trochę wytężyć umysł, a przy okazji się pośmiać i nieco inaczej spędzić wspólnie czas. Chińczyk jest grą, w którą grało się w czasach PRL-u. Wówczas nie było dużo tego typu zabaw do wyboru. Nie oznacza to wcale, że mały wybór świadczył o złej jakości gry. Wręcz przeciwnie. Zasady są proste, ale to nie znaczy, że gra jest nudna. 

Jak się gra w chińczyka?

Aby zagrać w chińczyka, potrzebna jest plansza, a także pionki, którymi gracz przesuwa się po określonych polach. Celem gry jest dotarcie do tak zwanego domu w najszybszym czasie. W trakcie gry można zablokować pionki przeciwnika, a tym samym utrudnić mu dojście do ostatecznego pola. Dodatkowo można także zbić pionek przeciwnika, a wówczas musi on wrócić na sam start. Można również tworzyć grupy pionków, które poruszają się jako jeden. Wygrywa oczywiście ta osoba, która jako pierwsza dotrze do celu ze wszystkimi swoimi pionkami. 

Chińczyk – idealna gra dla dzieci i starszych

Chińczyk jest grą, w którą mogą grać młodsi, jak i starsi. W jednej grze może jednocześnie grać czterech graczy, a więc jest to idealna zabawa dla całej rodziny. Do wyboru są różne wersje chińczyka, dzięki czemu można urozmaicić grę. Dla dzieciaków można wybrać wersję dla najmłodszych. Do wyboru są pięknie wykonane gry z drewna z solidnymi i bezpiecznymi pionkami, które są kolorowe. Można wybrać wersję z pionkami w kształcie zwierzaków, co z pewnością przypadnie do gustu dzieciom. Są też do kupienia wersje de lux, a także standardowe tańsze planszówki, które można kupić za niewielkie pieniądze. Taka gra to ciekawy pomysł na prezent. Sprawdzi się pod choinkę, na dzień dziecka, na urodziny czy dla znajomych, którzy uwielbiają taką zabawę. 

Chińczyk online

Coraz więcej osób spędza czas przed komputerem, grając w różnego rodzaju gry. Można też zagrać online w chińczyka. Są specjalne aplikacje do pobrania na telefon. Gry są darmowe. Zdobywa się punkty i zajmuje miejsca w rankingach. Najlepsi gracze są często nagradzani dodatkowymi punktami lub innymi bonusami. To fajna alternatywa dla tych osób, które nie lubią grać w gry planszowe, a za to wolą spędzić czas przed komputerem. 

Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Niestety w obecnych czasach większość osób jest zabiegana i nie ma czasu dla najbliższych. Dzieciaki spędzają czas przed telewizorem, komputerem lub z telefonem w ręku. Rodzice przychodzą do domu po pracy i też siadają przed komputerem. Zamiast tego lepiej jest wspólnie z rodziną zagrać w planszówki. Gry planszowe rozwijają logiczne myślenie i pozwalają się zbliżyć do siebie. To ciekawy sposób na spędzanie czasu, a przy okazji można się pośmiać, porozmawiać i poprawić relacje. Gry uczą też zdrowej rywalizacji, zmuszają do myślenia i szukania najlepszych okazji, aby osiągnąć cel. 

Gdzie kupić chińczyka?

Gry planszowe dostępne są w księgarniach, ale także sklepach papierniczych czy marketach. Można skorzystać z oferty sklepów stacjonarnych i online. Ta druga opcja jest znacznie lepsza, bo pozwala oszczędzić, a przy okazji wybór jest znacznie większy. 

Gra jest dostępna na Eduksiegarnia.pl

Comments are closed.