Słów kilka o wydawnictwie Papilon

top feature image

Słów kilka o wydawnictwie Papilon

Papilon to nic innego jak jedno z największych polskich wydawnictw książek, skupiające się przede wszystkim na publikacji książek dla dzieci w wieku od 0 do 12 lat. W związku z tym tytuły wydawnictwa mają za zadanie zapewnienie skutecznego progresu dziecięcej wyobraźni. Przy okazji wzmocniony zostaje ich rozwój o charakterze emocjonalnym. Ponadto maluch zapewnione ma wiele niezwykle interesujących ćwiczeń, których założeniem jest w pełni prawidłowe kształcenie różnego rodzaju umiejętności przydatnych w życiu codziennym, tudzież szkole. Co ciekawe na przestrzeni ostatniego roku Papilon wzbogacił swój audiobooków o dzieła zaliczane do słynne serii „Posłuchajki”. Wydawnictwo kładzie ogromny nacisk na uzyskanie jak najwyższego poziomu edukacyjnego w swoich produktach. Dzięki sumiennemu podejściu do każdej książki Papilon otrzymał wiele godnych pozazdroszczenia nagród, w tym minimum wyróżnienie Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Co więcej, znaczna ilość tytułów autorstwa firmy doznało ogromnego wyróżnienia w postaci wpisania ich na listę dzieł rekomendowanych w ramach słynnej na całą Polskę akcji o nazwie „Cała Polska czyta dzieciom”. Obecnie rolę głównego dyrektora wydawniczego w wydawnictwie pełni legendarna Anna Sójka-Leszczyńska.

Najsłynniejsze dzieła wydawnictwa Papilon

„Wielka księga wierszy. Abecadło rymów” od Juliana Tuwima

Dzieło składające się z zaledwie 168 stron jest rzetelnym zbiorem najlepszych utworów literackich słynnego polskiego poety Juliana Tuwima. Znajdziemy w nim między innymi znaną każdemu „Lokomotywę”. Zdecydowanie tytuł ten stanowi rzecz wręcz niezbędną w każdej dziecięcej biblioteczce. W książce można znaleźć wiele różnego rodzaju ułatwień, w tym mające znacznie ułatwić czytanie stosunkowo duże litery, czy ilustrowany biogram autora. 

„Wiem i ja. Kłap! Co w zębach zgrzyta” od Anny Czerwińskiej-Rydel

Jak nie od dziś wiadomo wiek przedszkolny niewątpliwie stanowi jeden z najważniejszych okresów w życiu każdego człowieka. To wtedy dzieci uczą się nawiązywania kontaktów międzyludzkich, odpowiednich nawyków, a także umiejętności, które przydadzą im się do końca życia. Dowiedzą się one także dlaczego warto dbać o swoje uzębienie i z jakimi konsekwencjami wiąże się kompletny brak jakiejkolwiek higieny jamy ustnej. W tym celu tak właściwie powstała książka Anny Czerwińskiej-Rydel. W humorystyczny sposób wyjaśnia ona wszelkie zagadnienia powiązane z tym tematem. 

papilon

 „Koniec z zazdrością! Porozumienie bez Przemocy objaśnione dzieciom” autorstwa Virginie Aladjidi, oraz Caroline Pellissier

Tytuł ma za zadanie skutecznie nauczyć dzieci właściwej i przede wszystkim empatycznej komunikacji w rodzinie, czy innymi rówieśnikami. Dzięki temu malce nauczą się, że przemoc nie jest chociażby w najmniejszym stopniu właściwym rozwiązaniem. „Koniec z zazdrością! Porozumienie bez Przemocy objaśnione dzieciom” opowiada dość zagmatwane zebry Alberta i małpki Zyzia, które miło spędzają swój wolny czas na zabawie podczas zaciętej gry w piłkę. Niestety tymczasem rozgrywa się wewnętrzny dramat innego bohatera opowiadania, szakala Felusia, który czuję się pominięty. Sfrustrowany drapieżnik w ramach zemsty postanawia popsuć swoim znajomym rozgrywkę, przez co sytuacja staję się naprawdę napięta. Na szczęście z pomocą przychodzi żyrafa Teresa, której udaję się po chwili znacznie załagodzić powstały konflikt. Niezwykle wciągająca opowieść zaprasza dzieci do zapoznania się ze skomplikowanym światem relacji, uświadamiając je przy okazji, że w przypadku tego typu aspektów życia towarzyskiego nie zawsze jest kolorowo i od czasu do czasu każdy z nas musi sobie radzić z przeróżnymi przeciwnościami losu. 

Comments are closed.