Pomoce do nauki czytania

top feature image

Pomoce do nauki czytania

Wydawać by się mogło, że czytanie to naturalna umiejętność, którą bez większych problemów nabywa każde dziecko. Niestety tak nie jest. Problemy z nauką czytania ma sporo dzieci. Można im jednak ułatwić cały proces przyswajania tej umiejętności odpowiednimi pomocami.

Jak wspomagać dziecko na początku procesu nauki?

Bez czytania dziecku będzie ciężko przyswajać wiedzę. Nie będzie mogło samodzielnie nawet przeczytać polecenia w zadaniu. Jeśli więc z jakiegoś powodu uczeń ma problem z czytaniem, można zakupić do pomocy zeszyty z serii Kocham czytać.

Autorka publikacji jest specjalistką w kwestii nauki czytania oraz problemów z tym związanych. Posiada też dogłębną wiedzę nt. problemów z mową oraz dysleksją. Dzięki temu stworzyła ćwiczenia wspomagające czytanie ze zrozumieniem oraz porady zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców.

Kiedy zacząć naukę czytania?

Oswajać dziecko z literami można już na etapie przedszkola, ale na zasadach zabawy. Pozwoli to zaobserwować, czy może ono mieć w przyszłości problemy z pamięcią oraz nauką liter, a także umiejętnością ich łączenia w sylaby i całe wyrazy.

Czytanie ze zrozumieniem

Niestety, u wielu dzieci można zaobserwować pewien problem: wprawdzie pamiętają litery i czytają całe zdania, ale nie rozumieją tego, co czytają. To spory problem. Seria Kocham czytać pomaga także w takich przypadkach.

Dziecko nie powinno się denerwować niepowodzeniami, tylko traktować ćwiczenia bardziej jak zabawę w drobne wyzwania. Przyjazna atmosfera doda uczniowi otuchy i sił.

Comments are closed.