Czy słownik ortograficzny dla dzieci to remedium na dwóję z dyktanda?

top feature image

Czy słownik ortograficzny dla dzieci to remedium na dwóję z dyktanda?

Język polski jest wyjątkowo trudny i niewdzięczny w nauce, a problemy występują nie tylko w przypadku składni czy fleksji, ale też ortografii. Tą ostatnią rządzą niezliczone reguły, a od każdej jest co najmniej po kilka wyjątków. Co zrobić, gdy dziecko dostaje same jedynki i dwójki z dyktand? Czy słownik ortograficzny dla dzieci pomoże rozwiązać problemy z prawidłową pisownią wyrazów?

Słownik ortograficzny dla dzieci – zasady pisania wyrazów w atrakcyjnej formie

Głównym problemem przy nauczaniu ortografii jest krótki czas koncentracji dziecka. Trudno wyjaśnić wszystkie reguły pisania wyrazów w krótkim czasie, a następnie skutecznie zademonstrować ich działanie. Słownik ortograficzny dla dzieci charakteryzuje się atrakcyjną formą, która przyciągnie uwagę ucznia i zachęci go do zainteresowania tematem. W treści książki znaleźć można nie tylko wyjaśnienie reguł pisowni wyrazów, ale też najpopularniejsze wyjątki czy zadania utrwalające zrozumienie ortografii. Co istotne, słownik ortograficzny dla dzieci (dostępny na Eduksięgarnia) sprzyja samodzielnej nauce, co może okazać się wybawieniem dla bardziej zajętych rodziców.

Nauka ortografii a czytanie

Jednak nawet najlepszy słownik ortograficzny dla dzieci nie sprawdzi się, gdy uczeń nie będzie czytał wystarczająco dużej liczby książek. To właśnie w procesie czytania dzieci powiększają swoje słownictwo, w zakres którego wchodzi także nauka pisowni poszczególnych wyrazów. Dlatego warto zachęcać do czytania lektur lub książek młodzieżowych, dbając przy tym o różnorodny dobór tekstów. Regularny kontakt ze słowem pisanym jest bez wątpienia kluczowy przy nauce ortografii!

Comments are closed.

Post navigation

  Next Post :
Previous Post :