Zabawy ruchowe dla dzieci

top feature image

Zabawy ruchowe dla dzieci

Powinniśmy dbać o aktywność fizyczną pociech od najmłodszych lat. Zaniechanie działań w tyn kierunku nieuchronnie doprowadzi do nieprawidłowego rozwoju dziecka. Szczęśliwie zachęcenie dzieci do ruchu nie stanowi większego wyzwania. Szczególnie gdy wiąże się to z zabawą.

Różnorodne zabawy dla dzieci

Zabawy ruchowe dla dzieci to idealny sposób na zmotywowanie naszych pociech do aktywności fizycznej, która jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju zarówno fizycznego, jak i psychicznego dziecka.

W przypadku dzieci najmłodszych możemy posłużyć się prostymi zabawami, które nie wymagają przygotowań. Jedną z zabaw, szczególnie skutecznych w grupie jest gra w udawane czynności w rytmie muzyki.

Podskoki i kucane

W tym celu puszczamy interesujący dla pociech utwór muzyczny i mówimy dzieciom, jakie mają wykonywać czynności. Może to być m.in. zbieranie wyimaginowanych grzybów, gonienie wymyślonych motyli czy też zbieranie zawieszonych na gałązkach jabłek. Wszystkie te czynności sprawią, że dzieci będą kucały, biegały i podskakiwały.

Równie dobrym pomysłem na ciekawe zabawy ruchowe dla dzieci mogą być gry z dzieciństwa dorosłych. Czasy się zmieniają, ale wszystkie dzieci wciąż kochają zabawę w ciuciubabkę, klasy lub babę jagę. Wszystkie z tych gier nie wymagają wcześniejszego przygotowania a staną się źródłem świetnej zabawy.

Inspiracje dla rodziców

Oczywiście współcześnie dzieci coraz częściej wybierają między aktywnością na wielofunkcyjnych urządzeniach mobilnych a ruchem. Z tego względu rodzice powinni przeglądać książki z zabawami ruchowymi dla dzieci. Można tam odnaleźć różne inspiracje, które pomogą w zachęceniu dziecka do ruchu.

Comments are closed.

Post navigation

  Next Post :
Previous Post :