Jak wspierać naukę pisania u dziecka?

top feature image

Jak wspierać naukę pisania u dziecka?

Rozwój dziecka jest niezwykle ważny. Dlatego dbać należy od niego już od malucha. Bardzo ważny czas dla prawidłowego rozwoju dziecka to okres przedszkola. Warto, aby rodzice w tym czasie rozwój ten wspomagali. Można w tym celu realizować różnego rodzaju ćwiczenia.

Ćwiczenia wpływające na rozwój dziecka


Mowa tu przede wszystkim o stosowaniu ćwiczeń grafomotorycznych oraz ćwiczeń manualnych. Ćwiczenie te można już stosować od najmłodszych lat dziecka. Im wcześniej, tym większy będą one miały wpływ na jego prawidłowy rozwój. Ćwiczenia grafomotoryczne w sposób pozytywny wpływają na naukę pisania przez dziecko. Ponadto ćwiczenia te wspierają rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, wspierają czynności manualne oraz uczą dziecko precyzyjnego wykonywania różnych czynności. Istnieje wiele zestawów ćwiczeń, które rodzice mogą wykorzystać w domu podczas zabaw z dzieckiem.

Rysowanie szlaczków


Jednym z popularnych ćwiczeń grafomotorycznych jest rysowanie szlaczków. Dzięki temu ćwiczeniu dziecko uczy się precyzyjnego wykonywania ruchów. Ćwiczenie to wpływa pozytywnie na naukę pisania, a same litery stają się dokładniejsze.

Labirynt


Drugim popularnym ćwiczeniem jest labirynt. Polega ono po prostu na kreśleniu przez dziecko linii w labiryncie. Oprócz tego, że dziecko wykonując to ćwiczenie trenuje swoje umiejętności graficzne oraz precyzji, to dodatkowo bardzo dobrze się bawi. Co więcej, ćwiczenie to uczy także logicznego myślenia oraz wpływa na koordynację wzrokowo-ruchową.

Rysowanie kształtów


Jeśli chodzi o ćwiczenia grafomotoryczne to warto wspomnieć jeszcze o rysowaniu kształtów. Ćwiczenie to uczy precyzji oraz prawidłowego oceniania odległości.

Comments are closed.

Post navigation

  Next Post :